środa, 12 lipca 2017

Shao Jun Chinska Assassynka




Wczesne życie 

Shao urodziła się w 1505 roku w Pekinie jako niewolnica na cesarskim dworze. Była wychowywana na konkubinę, a jej początkowa pozycja była niska. Uczyła się haftowania, czytania i śpiewu, ale wykazywała też talenty w dziedzinie tańca i muzyki. Była faworytą cesarza Zhengde, dlatego ten zakazał krępować jej stopy i piersi na wzór ówczesnej mody.
W 1510 roku była świadkiem egzekucji tygrysa i templariusza Liu Jina.
Cesarz lubił Shao i w wieku 13 lat awansowała na cesarską konkubinę. Cesarz zabierał ją na wyprawy wojenne, gdzie umilała mu wolne chwile rozmową i szpiegowała dla niego.

Przystąpienie do asasynów

Po śmierci cesarza w 1521 roku Shao nie chcąc stracić swej pozycji zaczęła szpiegować i w ten sposób odkryła konflikt asasynów z templariuszami. Widząc że ci drudzy potajemnie rządzą Chinami skontaktowała się z Wang Yangmingiem powiedziała mu że odkryła jego sekret i doniosła o planowanej rzezi asasynów. Po nieudanym zamachu na wszystkich templariuszy mentor asasynów postanowił wycofać wszystkich swoich ludzi z Pekinu, w tym Shao.
Dziewczyna stała się rekrutką bractwa, a jakiś czas później nowicjuszką i otrzymała swoje ukryte ostrze. Jako że nie pasowało ono do jej stylu walki wynalazła własne bronie – ostrze w bucie i strzałki z liną.
W 1524 miała wyruszyć do Włoch, w poszukiwaniu Ezio Auditore da Firenze. Przed wyjazdem powróciła na cesarski dwór i spróbowała przekonać swoją przyjaciółkę, Zhang by z nią uciekła, ta jednak nie chciała tego zrobić.

Pobyt we Włoszech 


EzioFlaviaJun.png
Ezio próbujący ochronić swoją córkę.
W 1524 roku jej mentor został znaleziony w Wenecji i tam zamordowany przez żołnierzy Imperium Chińskiego. Jun bezpiecznie dotarła do toskańskiejwilii Ezio. Shao, będąc na terenach willi Auditore, zauważyła Flavię i zapytała ją o jej ojca. Ezio obawiający się o bezpieczeństwo córki i wiedzący o zagrożeniu ze strony templariuszy pobiegł uratować Flavię. Spojrzał na naszyjnik Shao i zauważył na nim znak asasynów. Wieczorem tego samego dnia Shao, Sofia i Ezio rozmawiali o tym co sprowadziło chińskiego cichego zabójcę do ich domu. Ona zapytała Ezia o pomoc w odbudowaniu jej bractwa, a on oświadczył, że dla niego to zamknięty rozdział. Ezio zasugerował jej udanie się w drogę powrotną do domu, ale Sofia, wiedząc, iż Jun ma za sobą długą podróż, zaproponowała jej nocleg. Następnego dnia Ezio i Shao udają się do Florencji. Były mentor bractwa asasynów pokazał jej Palazzo Signoria, miejsce w którym jego ojciec i bracia zostali powieszeni. W drodze powrotnej do willi Ezio, zostali zaatakowani przez żołnierzy chińskiego cesarza Jiajinga. Po powrocie Ezio wysłał Sofię i dzieci (Marcello i Flavię) do Machiavellego, gdyż obawia się kolejnego ataku. Dochodzi do niego w nocy. Po nierównej, lecz wygranej walce ze sługusami Imperium Chińskiego, Ezio czuł się coraz gorzej, ale znalazł czas, by wytłumaczyć Shao jak ma odbudować swój zakon. Następnego dnia dziewczyna wyjechała do domu.

Powrót do Chin 


Gao Feng i Shao Jun.png
Gao Feng przesłuchuje Shao
Shao z Mentorem.png
Shao rozmawia z mentorem po ucieczce z więzienia
Gdy w 1526 roku Shao powróciła do Chin, odnalazła Wang Yangminga i razem rozpoczęli łowy na templariuszy. Zgodnie z planem Shao dała się złapać ludziom Gao Fenga i została uwięziona w jaskiniach Maijishan. Tam odebrano jej Puzdro Prekursorów, którą wcześniej otrzymała od Ezio i tylko dlatego, że zaintrygowała ona templariuszy, Shao przeżyła. Gao Feng sam próbował ją przesłuchać, lecz nic się nie dowiedział i postanowił, że odda ją w ręce Ma Yongchenga.
Gdy asasynka została sama uwolniła się z klatki i ruszyła odzyskać swą broń. Podczas przekradania się w kierunku wyjścia natknęła się na uwięzionego informatora asasynów – Hong Liweia. By go uwolnić zabiła strażnika posiadającego klucz i oddała go informatorowi, mówiąc żeby uciekł gdy nadarzy się okazja.
Następnie Shao odnalazła Gao Fenga i zabiła. Nie odzyskała jednak szkatułki, gdyż ten oddał ją Yu Dayongowi. Starając się jak najszybciej wydostać asasynka musiała przejść przez kompleks jaskiń, gdzie trzymano dawniej zwoje asasynów. Postarała się ona zabrać ze sobą możliwie jak najwięcej z nich. Gdy dotarła wreszcie na skraj przepaści oddała z niej Skok Wiary do wozu z sianem, który prowadził Wang Yangming.

Odzyskanie szkatułki 

Oboje udali się później do Makau, portu i ośrodku handlu niewolnikami, którym rządził Yu. Shao przeniknęła do miasta od strony portu zabijając po drodze trzech napotkanych informatorów templariuszy. Drogę do twierdzy Łowcy Niewolników odciął jej most zwodzony, który musiała samodzielnie podnieść, co wzbudziło alarm straży. Shao jednak odwróciła ich uwagę i przeniknęła do środka.
Wewnątrz natknęła się na osobistych niewolników Tygrysa, których lubił torturować i postanowiła ich uwolnić. Łowca przebywał na wieży w otoczeniu swojej straży, jednak asasynka ominęła ich, zabiła templariusza i odzyskała szkatułkę. Następnie by nie dać się złapać oddała skok wiary do wody.

Shao obserwuje płonący port.png
Shao wraz z mentorem obserwują płonący port
Inny templariusz Qui Ju, który akurat przebywał w twierdzy, odkrył morderstwo i by ukarać asasynkę rozkazał spalić cały port. Jun zmuszona była uciekać przed ogniem, by z dogodnego miejsca oddać skok do wody i dopłynąć do znajdującej się w bezpiecznej odległości łodzi Wang Yangminga.

Zabójstwo Wei Bina 

W 1529 roku Shao wraz z mentorem udała się do miasta Nan'an, którym władał Wei Bin. Zadaniem Shao było uśmiercenie go natomiast jej mistrz miał odnaleźć człowieka, który mógł mu coś powiedzieć o szkatułce. Jako że Shao była poszukiwana, nie mogła swobodnie przemieszczać się po mieście. Nie przeszkodziło jej to jednak w odnalezieniu kapliczek poległych asasynów i zapaleniu dla nich świeczek.
Podczas podróży po jednym z dachów urwała się lina znajdującego się obok żurawia, a na Shao o mało co nie spadły toczące się beczki. Była ona zmuszona uciekać i oddać skok do rzeki Jin.

Shao z martwym mentorem.png
Sho nad ciałem Wang Yangminga
W twierdzy Wei Bina Shao zabiła jego osobistych strzelców, a następnie odnalazła swój cel i zlikwidowała go. Templariusz wyjawił jej, że Zhang Yong jest w mieście i właśnie szuka jej mistrza. Asasynka postanowiła odnaleźć go jak najszybciej i ostrzec. Jednak droga w głąb twierdzy wiodła przez silnie strzeżony most. By odwrócić ich uwagę Jun wysadziła wieże strażniczą. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z jej planem i musiała ona uciekać na dach wieży, a następnie z niego skoczyć, gdyż drzwi do wieży się zatrzasnęły.
Shao nie zdążyła jednak w porę odnaleźć mentora. Gdy wreszcie do niego dotarła ten toczył przegrany pojedynek z wielkim mistrzem templariuszy. Zhang Yong śmiertelnie ranił Wang Yangminga i odebrał mu szkatułkę, a Shao nie mogła mu pomóc. Następnie asasynka rozprawiła się z zabójcami, których na nią nasłano i dotarła do nieżywego już mistrza.


Powrót do Zakazanego Miasta 

W 1530 roku Jun otrzymała list od cesarzowej Zhang, dostarczony jej za pomocą konkubin, w którym prosi o spotkanie. Asasynka, ryzykując życie udała się do Zakazanego Miasta i po drodze na miejsce spotkania uwolniła te konkubiny, które ryzykowały dla niej przekazując ten list.

Pułapka templariuszy.png
Shao złapana przez templariuszy
Po dotarciu na miejsce spotkania okazało się że to zasadzka zastawiona przez Qui Ju i Zhang Yonga. Zmusili oni cesarzową, pod groźbą śmierci, do napisania tego listu i zamierzali zabić Shao. Yong pozwolił Qui Ju samodzielnie ją zabić zostawiając do pomocy kilku ludzi, w tym strzelca. Ów strzelec nie trafiając w Shao wywołał pożar, przez który zginęli on i jego towarzysze. Shao pokonała Qui zrzucając na niego, za pomocą noży, płonące lampiony. Następnie uciekła ona z płonącego Zakazanego Miasta.

Powstrzymanie inwazji


Rozmowa Shao z Zhang Yongiem.png
Rozmowa Shao z umierającym Zhang Yongiem
Zhang Jong, chcąc za wszelką cenę utrzymać władzę, obiecał Ałtan Chanowi wpuszczenie jego wojsk za Wielki Mur Chiński, w zamian za możliwość władania tą prowincją. Shao dowiedziawszy się o tym udała się na mur, próbując zapobiec inwazji. Zamknęła ona bramy i zabiła mongolskich zwiadowców przebywających w tej fortyfikacji. Następnie odnalazła przywódcę templariuszy, lecz jego zabójstwo uniemożliwił ostrzał Mongołów. Yong zaczął uciekać a Shao go goniła, jednak mur cały czas był ostrzeliwany i rozpadał się, co utrudniało pościg. Templariusz schronił się wśród swoich ludzi, jednak Shao ostrzelała ich pozycję za pomocą armaty, a następnie dotarła do Zhang Yonga i zabiła go. Okazało się jednak że nie ma już szkatułki, którą przekazał templariuszom z innych krajów.
Sho z uczniem.png
Shao Jun ze swoim uczniem
Późniejsze życie 

Shao kontynuowała później poszukiwania szkatułki, jednak na nic się one nie zdały. Odbudowała ona chińskie bractwo i stała się jego mentorką. Zleciła również otrucie cesarza Jiajinga.
Dalsze losy Shao pozostają nieznane, lecz wiadomo, że miała dzieci, których ród doczekał 2016 roku.

 KONIEC 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz