Aguilar de Nerha Hiszpanski Assassyn
- „Działamy w mroku, w służbie światłości. Jesteśmy asasynami!”
- ―Aguilar de Nerha
- Wczesne życie
Urodził się w 1455 roku, prawdopodobnie w Nejrii w Hiszpanii, jak dziecko członków bractwa. Jego rodziców zaatakowali templariusze z Ojedą na czelę. Po przegranym pojedynku Czarny rycerz postawił parę asasynów przed sądem wielkiego mistrza zakonu rytu hiszpańskiego – Tomása de Torquemada, który skazał ich na spalenie żywcem na stosie. Biorąc to pod uwagę mentor bractwa asasynów – Benedicto odmówił szkolenia młodego Aguilara, gdyż uważał, że chłopiec chce zostać asasynem, nie ze względu na poglądy lecz ze względu na chęć zemsty, jednak po jakimś czasie Maria przekonała mentora, o czystych zamiarach Aguilara. De Nerha dorastał wraz z Marią, z którą też odbywał szkolenie. Aguilar przez lata wspólnego dorastania z Marią zakochał się w niej z wzajemnością.
Wstąpienie do bractwa
- Benedicto: "Aguilarze de Nerha. Przysięgasz na nasze bractwo bronić wolności? Bronić ludzkości przed tyranią templariuszy? I ochraniać wolną wolę?"
- Aguilar: "Przysięgam."
- Benedicto: "Jeśli Jabłko wpadnie w ich ręce, to zniszczą wszystko, co stanie im na drodze. Każdy spór, sprzeciw, prawo do własnego zdania... Przysięgnij mi, że poświęcisz własne życie i wszystkim tu obecnym, że nie zdobędą owocu."
- Aguilar: "Tak, mentorze."
- —Przysięga Aguilara
Ochrona księcia
- „Sułtan Mahammad i jego ludzie pozostają w Granadzie. Ale jeśli jego syn zostanie porwany, podda miasto i przekaże zakazany owoc.”
- ―Benedicto wprowadza asasynów w sytuację
Wyrok śmierci i ucieczka z Sewilli
- „Miłość nas osłabia. Poświęcę moje ciało i krew, dla bezpieczeństwa Kreda. Gdy dziś umrę, nie uroń po mnie łzy.”
- ―Maria do Aguilara przed wyrokiem
Zdobycie Rajskiego Jabłka
2 stycznia 1492 roku sułtan kapitulował i zgodził się na wymianę zakładnika na Zakazany Owoc. Do pałacu Muhammada dotarli Ojeda, Tomás de Torquemada i wojsko Inkwizycji wraz z zakładnikiem, w postaci księcia. Chwile po przekazaniu okupu i uwolnieniu zakładnika Maria i Aguilar wrzucili do pomieszczenia przez świetliki w dachu bomby dymne, po czym przystąpili do walki w osłonie dymu. W casie walki Aguilar przechwycił artefakt. Po walce w pomieszczeniu zostali jedyni Agular, który wziął Tomása na zakładnika, Ojeda, który wziął Marię na zakładnika oraz sułtan i książę, którzy się schowali. Templariusz trzymając asasyna matowej sytuacji zażądał Zakazanego Owocu. Maria wiedziała, że miłość Aguilara do niej zwycięży, przez co mężczyzna oddałby Jabłko, dlatego kobieta popełniła samobójstwo nabijając się na nóż Ojedy, który trzymał ową broń przy gardle asasynki. De Nerha w przypływie furii okaleczył zakładnika i rzucił się na drugiego templariusza. W wyniku walki asasyn padł obok swojej prawie martwej towarzyszki. Gdy Ojeda miał go dobić ten użył zmodyfikowanego ukrytego ostrza Marii i wystrzelił jedno z dwóch ostrzy w kierunku templariusza. Po trafieniu celu Aguilar w jeszcze większej furii ugodził oponenta w klatkę piersiową, następnie podciął mu kolana, następnie ramiona, a gdy bezsilny templariusz klęczał przed asasynem ten bił mu oba ostrza w szyję. Po tym de Nerha chciał zabić drugiego templariusza, lecz ten otworzył bramę wpuszczając oddziały Inkwizycji, co zmusiło mężczyznę do ucieczki. W trakcie ucieczki Aguilar został otoczony na moście, wtedy też wykonał następny Skok Wiary uciekając templariuszom.
Zabezpieczenie artefaktu
Po udanej ucieczce de Nerha udał się 3 sierpnia do Palos de la Frontera, gdzie na pokładzie Santa María przekazał Zakazany Owoc jednemu z zwolenników Kreda – kapitanowi statku, Krzysztofowi Kolumbowi, który przyrzekł, że zabierze Jabłko do grobu.
Ratunek asasynów
W nieokreślonym czas po zdobyciu Rajskiego Jabłka Aguilar oraz dwóch innych asasynów brali udział w akcji ratunkowej pochwyconego asasyna, który został postawiony przed sądem Inkwizycji i skazany na śmierć po przez spalenie na stosie. Po tym, jak uzbrojeni asasyni utorowali drogę więźniowi ten spotkał się z Aguilarem, który przypomniał mu maksymę asasynów, po czym razem uciekli wykonując Skok Wiary.
Dalsze życie
Po zabezpieczeniu urządzenia Pierwszej Cywilizacji, Aguilar nadal służył bractwu asasynów. W trakcie służby został mianowany mistrzem bractwa. Maiał także dziecko (lub kilkoro dzieci) z nieznaną z imienia kobietą. Potomkiem tej linii są Mary i jej syn Callum.
De Nerh zmarł w 1526 roku w wieku 71 lat.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz